Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zamknij

Działania informacyjno-promocyjne szerokiego zasięgu realizowane przez IP MEN

4 gru 2020

Instytucja Pośrednicząca MEN informuje, że w mediach realizowane są działania informacyjno-promocyjne szerokiego zasięgu dotyczące kształcenia zawodowego, ogólnego oraz uczenia się przez całe życie. Działania dotyczą projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach II Osi Priorytetowej Europejskiego Funduszu Społecznego. Obszary tematyczne działań:
1. E-materiały/e-podręczniki
2. Egzaminy zawodowe
3. Doradztwo zawodowe
4. Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji
5. Krajowy System Danych Oświatowych

Działania są realizowane w radiu, prasie, internecie, a także w mediach społecznościowych: na  Facebooku oraz kanale You Tube. W radiu można usłyszeć 4 spoty reklamowe (6500 emisji przez 8 tygodni kampanii), zaplanowano publikację 5 artykułów w gazetach o ogólnopolskim zasięgu, na FB codziennie publikowane są posty.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii: www.edukacjawzasiegureki.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat każdego z promowanych obszarów tematycznych, a także przejść do stron docelowych i zapoznać się z materiałami źródłowymi.

Zachęcamy również do śledzenia naszej kampanii Edukacja w zasięgu ręki w mediach społecznościowych: na profilu Facebook oraz kanale You Tube, na którym opublikowane zostały ciekawe reportaże: o Lokalnych Ośrodkach Wiedzy i Edukacji (LOWE) oraz Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej epodreczniki.pl. Reportaże są dostępne TUTAJ
W najbliższym czasie będzie można obejrzeć także wywiady z ekspertami MEN na temat każdego z promowanych obszarów tematycznych.
W ramach współpracy z influencerem Urbex History, prowadzącym kanał historyczny na You Tube można obejrzeć dwa filmy promujące platformę epodreczniki.pl pt. „Opuszczona szkoła z wyposażeniem” i „Opuszczona wioska Smerfów”. Filmy obejrzysz TUTAJ