Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zamknij

Komisja Europejska zatwierdziła zmieniony Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

9 sty 2023

8 grudnia 2022 r. Komisja Europejska zatwierdziła formalną notyfikacją nową wersję PO WER, i od tego dnia jest ona obowiązująca.

Zmiany wprowadzane w PO WER stanowią odpowiedź na skutki kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

Zmiany obejmują w szczególności wprowadzenie nowych bądź modyfikację istniejących operacji oraz dodanie do grup docelowych osób, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie. W związku z wprowadzeniem ww. zmian, dokonano również przesunięć finansowych na określone działania oraz dostosowania wartości wskaźników.

Działania wprowadzone w ramach tej aktualizacji Programu mogły być już jednak realizowane wcześniej, ponieważ Komisja Europejska zobowiązała się uznawać wydatki poniesione w związku z kryzysem wywołanym wojną w Ukrainie od 24 lutego 2022 r., jeszcze przed formalnym zatwierdzeniem zmian w Programie.

20 grudnia 2022 r. Instytucja Pośrednicząca MEiN, w ramach ww. zmian w POWER (cel 4: Zwiększenie dostępu do polskiego systemu edukacyjnego dla obywateli Ukrainy) podpisała z Centralną Komisją Edukacyjną umowę o dofinansowanie projektu pt.: „Egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny dla zdających – obywateli Ukrainy”. Celem projektu jest przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Polski.

Zmieniony-PO-WER_08.12.2022Pobierz