Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zamknij

Konkurs dotyczący innowacji społecznych w obszarze kształcenia zawodowego

12 lip 2021

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wznowiło konkurs na skalowanie innowacji społecznych w obszarze kształcenia zawodowego. Celem konkursu jest poprawa sytuacji uczniów i studentów, którzy kończą edukację i mają niebawem rozpocząć aktywność zawodową, poprzez szersze wdrożenie 3 innowacji społecznych.

Przedmiotem konkursu jest szersze wykorzystanie 3 innowacji społecznych opracowanych w ramach Inkubatora Innowacji Społecznych TransferHUB (www.transferhub.pl), prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE, w partnerstwie z PwC Polska Spółka z o.o. oraz Fundacją „Stocznia”.

Rozwiązania dotyczą kształcenia zawodowego i wychodzą naprzeciw potrzebie dostosowania kwalifikacji i umiejętności uczniów i studentów opuszczających system formalnego kształcenia do potrzeb rynku pracy. Każda ze skalowanych innowacji proponuje nieco odmienne rozwiązanie skierowane do innej grupy odbiorców.

W ramach innowacji „Agro- Eko- Lab” wsparcie uzyskają uczniowie szkół kształcący się w zawodach związanych z rolnictwem. Mają oni uczestniczyć w różnych formach zajęć pozwalających im na pozyskanie wiedzy w zakresie prowadzenia upraw metodami ekologicznymi i bezpośredniej sprzedaży swoich plonów. Druga z innowacji, „Eko-logika. Sztuka roślinnego gotowania”, ma na celu wyposażenie uczniów szkół gastronomicznych w wiedzę dotyczącą, obecnie coraz bardziej popularnej, kuchni opartej na produktach roślinnych. Trzecie zaś rozwiązanie łączy dwa poziomy edukacji, adresując wsparcie zarówno do uczniów szkół kształcących się w zawodach związanych z technologią drewna, jak i studentów wzornictwa. Uczniowie mają zostać wprowadzeni w podstawy procesu projektowego, a studenci przygotowani do pracy z wykonawcami i klientami. Uczniowie i studenci w przyjętym modelu są stawiani w realnej sytuacji rynkowej: zaprojektowania i wykonania mebli na zamówienie klienta.

Prowadzony online nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do 31 sierpnia 2021 r.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz TUTAJ