Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zamknij

Przyśpieszenie wdrażania funduszy europejskich

9 mar 2016

24 lutego br. Rada Ministrów przyjęła Plan działań na rzecz zwiększenia efektywności i przyśpieszenia realizacji programów w ramach Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020.

Ministerstwo Rozwoju przeprowadziło pod koniec 2015 r. analizę stanu wdrażania programów na lata 2014-2020 a następnie opracowało dokument pt.: Plan działań na rzecz zwiększenia efektywności i przyspieszenia realizacji programów operacyjnych w ramach Umowy Partnerstwa 2014-2020.

Głównym założeniem opracowanego dokumentu jest pełne wykorzystanie dostępnej alokacji w sposób trwale przekładający się na rozwój społeczno-gospodarczy i dający solidną podstawę do kolejnych działań prorozwojowych. Obok diagnozy i analizy uwarunkowań Plan działań wskazuje na główne wyzwania stojące przed instytucjami wdrażającymi programy oraz przewidywane działania. Celem jest zapewnienie rozwoju Polski opartego na konkurencyjności gospodarki, wysokiej jakości miejscach pracy, szeroko rozumianej innowacyjności i włączeniu całego społeczeństwa w procesy prorozwojowe.

Pobierz plik: Informacja prasowa Ministerstwa Rozwoju