Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zamknij

Sukces Polaków w programie eTwinning

8 lis 2016

Projekt „eTwinning Mirror, mirror” koordynowany przez Iwonę Jodłowską z XI Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu został ogłoszony najlepszym europejskim projektem eTwinning roku 2016.

Nagrodę wręczono podczas dorocznej konferencji programu eTwinning w Atenach. Projekt zwyciężył również w kategorii wiekowej 16-19 lat. W stolicy Grecji spotkało się blisko 600 nauczycieli z krajów uczestniczących w programie eTwinning. Obecni byli również przedstawiciele ministerstw edukacji z całej Europy.

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy, którzy współpracują ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Więcej informacji: