Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zamknij

UWAGA! 180 MLN NA SPRZĘT DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

31 mar 2020

Od 1 kwietnia 2020 roku każda gmina i powiat mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Inicjatywa ta to efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

Instytucją bezpośrednio odpowiedzialną za dystrybuowanie środków na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa (jednostka podległa Ministerstwu Cyfryzacji).

Informacje na temat sposobu i trybu wnioskowania o środki odnaleźć można pod poniższym adresem (dane te z pewnością będą aktualizowane na bieżąco):

https://cppc.gov.pl/nasze-dzialania/2-strona-glowna/1910-uwaga-180-mln-na-sprzet-dla-uczniow-i-nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej ze swojej zaś strony zachęca do korzystania z rekomendowanych przez nas serwisów i stron internetowych. Już ponad 4 mln odsłon dziennie i blisko 800 tys. użytkowników odnotowaliśmy na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej www.epodreczniki.pl.